Технології маркетингових досліджень Ефективна годівля сільскої господарської птиці Економіко-матиматичне моделювання в АПК Математичні метди в економічній діагностиці Історія економічних вчень макроекономіка Профілактика та лікування заразних хвороб коней Курс практической психологии Комп'ютерна графіка Стратегичне управління підприємствами галузі хмелярства Управление проектами Часть2 Основи економічної теорії Інвестування Відділ біотехнології репродукції сільськогосподарських тварин Технологія виробництва продукції птахівництва Селекція плодових культур Популяция редких видов растений Причетність до великого Лесная растительность Функционирование растений Нові наукові досладження в селекції Інформаційна культура студента Будівлі, споруди та обладнання туристських комплексів Сільськогосподарська дослідна справа України Символи українства Фінансова статистика Гендерна психологія Основи економічної теорії
прокрутить вправо
прокрутить влево
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Екологічна просвіта
 
 
«Перш за все, посіви соняшнику сильно попередньо висушили ґрунт на глибину майже 2 метри, – пояснює Іващенко. – Майбутні посіви пшениці реально і традиційно не отримали необхідного внесення ні мінеральних, ні органічних добрив. Це питання важливе, тому що особливо розраховувати протягом десятків років тільки на природну родючість виснажених чорноземів не доводиться».

За даними Іващенка, від практики висаджування соняшнику за останні 20 років вміст гумусу в ґрунті по всій країні впав більше ніж на 0,5%. А згідно з дослідженнями Інституту здоров’я рослин, за останні 100 років вміст гумусу знизився з 12% до 4%. При цьому добрив позбавлений кожен другий гектар ріллі, оскільки українські фермери на відміну від європейських вносять їх утричі менше через проблеми із закупками агрохімії і не в змозі досягти рівня врожайності Євросоюзу.

За роки незалежності соняшник став основною культурою, що примножує український аграрний експорт. За даними Степана Капшука, гендиректора асоціації «Укроліяпром», за 20 років Україна збільшила виробництво соняшникової олії більш ніж в 15 разів, а її продаж за кордон – майже в 30 разів.

(За матеріалами газети «Реклама на село», № 46, 2018р.)
 
     
 


 
 

 

Енциклопедія Сучасної України
 
 
 
 
 
 
Енциклопедія Сучасної України
 
 
МОН