Технології маркетингових досліджень Ефективна годівля сільскої господарської птиці Економіко-матиматичне моделювання в АПК Математичні метди в економічній діагностиці Історія економічних вчень макроекономіка Профілактика та лікування заразних хвороб коней Курс практической психологии Комп'ютерна графіка Стратегичне управління підприємствами галузі хмелярства Управление проектами Часть2 Основи економічної теорії Інвестування Відділ біотехнології репродукції сільськогосподарських тварин Технологія виробництва продукції птахівництва Селекція плодових культур Популяция редких видов растений Причетність до великого Лесная растительность Функционирование растений Нові наукові досладження в селекції Інформаційна культура студента Будівлі, споруди та обладнання туристських комплексів Сільськогосподарська дослідна справа України Символи українства Фінансова статистика Гендерна психологія Основи економічної теорії
прокрутить вправо
прокрутить влево
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Куточок психолога
 
 
ПРАКТИЧНИЙ ПСИХОЛОГ ПЕТРУСЕНКО М. М.НОВЕ ЖИТТЯ


Пришла весна, і так і хочеться скинути з себе разом із важким зимовим одягом ще й ті речі, які нам не подобаються в собі, в своєму житті. Давайте подумаємо разом як дійсно можна змінити своє сьогодення на краще. Це не так складно, як здається, але і не так вже й легко. Ви мусите змінити деякі свої звички, а на це в середньому йде 21 день. То ж не будемо гаяти час.

Перестаньте спілкуватися з «токсичними» людьми. Якщо ви почуваєте себе втомленим після спілкування з конкретною людиною – знайдіть спосіб звести час, який ви проводите разом, до мінімуму. Якщо ви звикли вислуховувати всі проблеми цієї людини постійно, при наступній зустрічі просто не дайте їй можливості висказатися, чи покажіть що вам не цікаво. Завжди знаходьте інші речі, які ви маєте зробити, як привід не пересікатися. Якщо така людина не зможе викидати на вас свій негатив – вона дуже швидко знайде іншу жертву. Пам’ятайте, вкрай важливо допомогти справжньому другові, але якщо вас просто використовують – давайте відпір.

Не бійтеся помилитися. Нам завжди казали, що потрібно вчитися на чужих помилках. Але дуже часто така схема не працює, тому що в кожній ситуації окрім раціональної складової присутні ще й емоції. І часто краще жалкувати про те що ви зробили, ніж про те що ні. Тут я хочу бути більш конкретною. Я маю на увазі не боятися зробити перший крок і помилитися, чи позвонити, чи виказати свою думку, реалізувати свої амбіції. Але це не стосується сигарет, алкоголю чи наркотиків. Ось тут варто взяти до уваги чужий гіркий досвід. І ще, якщо ви помилилися – не дорікайте собі за це.

Не бійтеся бути без пари. Наше суспільство постійно нам нав’язує модель, за якою потрібно з кимось зустрічатися, з кимось одружуватися. А ось насолоджуватися життям, якщо ти один – не можна. Мені дуже подобається інтерв’ю Кіану Рівза, де він розповідає, що йому подобається його самотність. Він дуже гарно до себе ставиться – водить себе до кінотеатру, пригощає себе обідом в ресторані. Запам’ятайте, піти одному в театр, кіно, ресторан – не соромно. Це ознака зрілої особистості. Я дуже не люблю термін «друга половинка». Він означає, що людина сама по собі – це не достатньо. Повірте, це не так. Почніть поважати себе. Не треба знаходитися у стосунках, лише тому, що всі з кимось зустрічаються. Але не треба і боятися нових знайомств, лише тому, що чогось не вийшло в минулому. Подивіться на себе в дзеркало і скажіть: зараз у мене все як треба, я люблю і поважаю себе, але я відкритий до всього нового, що готує для мене життя.

Перестаньте порівнювати себе з іншими. Часто це йде від наших батьків, коли вони нам ставили когось в приклад. Це найгірший метод виховання, який спрацьовує лише в 5%. Не дивіться хто чого досягнув і скільки заробляє. Поставте свої персональні цілі і йдіть до них. Хвилюватися потрібно, тільки якщо ви нічого не хочете робити чи робите це абияк. Ви можете дозволити собі тимчасовий відпочинок, але пам’ятайте, що рух – це життя, і що більше ви зробите, то щасливішими ви будете себе відчувати. Наприклад, для чого потрібні високі бали в університеті? Не тільки для вашого майбутнього. Просто кожний високий бал – це емоційне поглажування і ще одна завершена справа, що дає нам можливість відчути себе щасливішими.
 
     
 


 
 

 

Енциклопедія Сучасної України
 
 
 
 
 
 
Енциклопедія Сучасної України
 
 
МОН