Технології маркетингових досліджень Ефективна годівля сільскої господарської птиці Економіко-матиматичне моделювання в АПК Математичні метди в економічній діагностиці Історія економічних вчень макроекономіка Профілактика та лікування заразних хвороб коней Курс практической психологии Комп'ютерна графіка Стратегичне управління підприємствами галузі хмелярства Управление проектами Часть2 Основи економічної теорії Інвестування Відділ біотехнології репродукції сільськогосподарських тварин Технологія виробництва продукції птахівництва Селекція плодових культур Популяция редких видов растений Причетність до великого Лесная растительность Функционирование растений Нові наукові досладження в селекції Інформаційна культура студента Будівлі, споруди та обладнання туристських комплексів Сільськогосподарська дослідна справа України Символи українства Фінансова статистика Гендерна психологія Основи економічної теорії
прокрутить вправо
прокрутить влево
 
 
 
 
 
 
 
 
 
[group=1]
«    Август 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

 
 
[/group]
 
 
Краєзнавча сторінка
 
 
Та справжнім дивом були дівочі зеленякові сорочки. На Конотопщині раніше так майстерно добирали візерунки, що за ними можна було прочитати всю жіночу долю. Як не бажано купувати на базарі трави для прикрашання хати на Трійцю, так не бажано одягати сорочку, вишиту чужими руками.
Обов’язково скрізь на Сумщині на Трійцю пекли білий хліб у вигляді суцільної косиці. Прикрашали його квітами та калиною.

На свято Трійці вітали одиноких людей з Сонцем, Життям, Вірою, носили їм воду, прибирали і клечали оселі та всіх віншували:

Зелене свято іде,
З собою косицю несе.
Хліб – для поля, для достатку,
Сонечко – для доброти та усмішки,
А нам на життя!
Хай славна буде Тетяна-Земля!
Хай добра буде Уляна-Вода!
І ви, люди, і рід увесь!


(З книги: Краєзнавчий збірник : статті та матеріали / за ред. В. С. Терентьєва ; Сумський обл. краєзн. музей. – Суми : Університетська книга, 2006. – С. 137–138). 
     
 


 
 

 

Енциклопедія Сучасної України
 
 
 
 
 
 
Енциклопедія Сучасної України
 
 
МОН