Як біотехнологія змінює сільське господарство
У всьому світі нині спостерігається справжня біотехнологічна революція. Які ж перспективні напрями біотехнології нині є в глобальному мейнстримі та можуть бути корисними для формування й розвитку вітчизняної індустрії? Насамперед, це
- посухостійкі сорти та гібриди сільськогосподарських культур
- технології штучного вирощування м’яса
- біопаливо другого та наступних поколінь.
Біопаливо 1-го покоління виготовляють з цукру, крохмалю, олії й тваринного жиру, застосовуючи традиційні технології. Основними джерелами сировини є насіння чи зерна сільськогосподарських культур. Однак такі джерела сировини є в харчовому ланцюжку людей і тварин.
І тому основна ціль біотехнологій біопалива другого покоління полягає в значному збільшення кількості доступного та екологічно стійкого біопалива, що випускається , використовуючи безпосередньо біомасу, яка складається із залишкових нехарчових частин рослин.
Біопаливо третього покоління виготовляють із водоростей.
Також дуже важливу роль відіграватимуть нові біотехнології захисту рослин та забезпечення здоров’я тварин, розвиток синтетичної біології.
Крім того, інноваційна харчова біотехнологія містить виробництво харчового білка, ферментних препаратів, пребіотиків, а також функціональних харчових продуктів.
(Детальніше читайте в журналі «Агробізнес сьогодні» № 23/24, 2023)