Аграрний сектор нашої країни спіткали серйозні труднощі через повномасштабне вторгнення Росії на територію України. Вплив війни на сільське господарство має серйозні наслідки для країни та глобального аграрного ринку.

Велика кількість посівних площ нині непридатна до використання через наслідки масових бомбардувань або замінована. До частини земель немає доступу, ворог свідомо знищує склади та сільгосптехніку. Усі ці чинники впливатимуть на розвиток сільського господарства у найближчому майбутньому.

«Під час воєнних дій ґрунти зазнають різного негативного впливу. Від використання важкої техніки відбувається ущільнення ґрунту з порушенням гумусового шару та водного балансу, від вибухів – сильний тепловий вплив, який може змінювати стан ґрунтів, водний та кисневий режим а також – хімічне забруднення важкими металами, які потрапляють у землю внаслідок бомбардування». Окрім цього важливо враховувати, що важкі метали, які містяться у забруднених ґрунтах, можуть мігрувати до рослин, які там вирощуються. Далі ці товари можуть потрапити на ринок.

Але попри складні умови, сільгоспвиробники продовжують сіяти, збирати врожаї і прикладати всі зусилля для забезпечення продовольчої безпеки України.

І саме для підготовки майбутніх фахівців спеціальності «Геодезія та землеустрій», напередодні професійного свята – Дня землевпорядника, працівники нашої бібліотеки спільно з старшим викладачем Канівець О. М. організували та провели огляд літератури, наяної у бібліотеці по спеціальності та презентували виставку «Сільськогосподарські землі: наслідки війни» для студентів першого курсу.

Студенти також ознайомилися з бібліотечними підрозділами і книгосховищами, переглянули книжкові виставки художніх творів. Зустріч була надзвичайно цікавою та змістовною.