Хто полює на бджолу
Вони не плетуть павутини, а нападають із засідки. Для цього природа наділила їх – павуків-крабів – унікальною здатністю змінювати колір тіла, залежно від рослини, на якій влаштовують своє полювання. І хоч народжуються ці павуки білими, за тиждень можуть стати жовтими чи зеленими. Якщо ж їм доводиться перебиратися на іншу рослину, то знову змінюють колір.
Розміри його тіла не перевищують 1 см, хоча деякі підвиди можуть досягати і 25 мм. Лапки у павука-краба різні по довжині. Найдовші – передні, від 2 до 5 разів довші і товстіші за третю і четверту пари.
Свою назву вони отримали завдяки здатності тримати передні лапи піднятими вгору, як це роблять краби. А через можливість бігати боком, їх іноді називають павуками-бокоходами. Є у них і третя назва – павук квітковий, яка з’явилася, напевно, від того, що вони найчастіше облаштовуються на квітках. Ці павуки самі роблять собі схованки, пригинаючи краї пелюсток і складаючи їх над своїм тілом.
Павук-краб визнаний найшвидшою живою істотою на Землі. Він може повертатися на 360° і завдавати точний удар жертві всього за 1/8 частку секунди. Атакують вони дуже стрімко. Дочекавшись, коли бджола або інша комаха опиниться досить близько, хапають жертву своїми довгими передніми лапами. Потім, встромивши в її тіло свої ікла, впорскують отруту, що має паралізуючу дію. Упольовану здобич вони не їдять, а, проколовши тільце, висмоктують всі рідини. Протягом години він може уполювати чотири комахи.
Інформація з журналу «Пасічник» за 2023 р., № 11.