За даними Глобального екологічного фонду 25% усієї земної поверхні світу – це деградовані ґрунти. Щорічно планета втрачає 24 млрд т родючої землі, через що потерпають 3,2 млрд людей. Якщо цей тренд триватиме, то до 2050 року 95% земної поверхні будуть становити деградовані ґрунти.
За даними ФАО 20% сільськогосподарських земель України зазнали суттєвої деградації, а решта перебувають під загрозою. За останні 130 років українські ґрунти вже втратили близько 30% гумусу, а рівень розораності є одним із найвищих у світі – 53,9% (Польща – 36,5%, Німеччина – 34,1%, США – 17,5%, Китай – 12%).
Деградація ґрунтів є одним із основних процесів, які загрожують харчуванню і визнана однією з найважливіших проблемна глобальному рівні для продовольчої безпеки та сталого розвитку в усьому світі.
Зниження родючості внаслідок постійних втрат гумусу вказує на неповне розуміння аграріями причин і природи руйнування цієї органічної речовини.
Про техногенну діяльність людини, про те, як працювати з ґрунтом та як поповнити його гумусом читайте в журналі «Пропозиція» (№ 8/2024, С. 87–91).