Бактерії Prochlorococcus настільки малі, що доведеться з’єднати близько тисячі з них, щоб вони відповідали товщині нігтя великого пальця людини.
Океан кишить ними: мікроби, ймовірно, найпоширеніший фотосинтезуючий організм на планеті, і вони створюють значну частину – від 10 до 20 % кисню в атмосфері. Це означає, що життя на Землі залежить від приблизно 3 октильйонів (3×1027) крихітних окремих клітин, які працюють.
Колись біологи вважали ці організми ізольованими мандрівниками, що дрейфують у незбагненних просторах. Але популяція Prochlorococcus може вести розмови на великих відстанях, не лише наповнюючи океан оболонками інформації та поживних речовин, але й пов’язуючи те, що, на думку вчених, є їхнім приватним внутрішнім простором з простором інших клітин.
Багато бактерій ведуть активне соціальне життя. Деякі створюють пілі, – схожі на волосся вирости білка, які з’єднують дві клітини, дозволяючи їм обмінюватися ДНК. Деякі разом утворюють щільні бляшки, відомі як біоплівки. І багато з них випускають крихітні бульбашки, відомі як везикули, які містять ДНК, РНК або інші хімічні речовини як повідомлення для будь-якої клітини, яка їх перехопить.
Більше про неспокійне життя бактерій читайте тут: https://www.wired.com/story/life-on-earth-depends-on-networks-of-ocean-bacteria/