Геноцид українського народу

Голодомор 1932-1933 років визнано геноцидом українського народу на державному рівні. Цьогоріч вшанування пам’яті проходить під гаслом «Пам’ятаємо. Єднаймося. Переможемо». Українська нація стала жертвою штучно організованого голоду комуністичним тоталітарним режимом, внаслідок якого були знищені потужна національна еліта та економічно незалежне і національно свідоме селянство. Сьогодні цю скорботну дату ми згадуємо в умовах повномасштабної війни росії проти України. І росія знову переслідує ту ж саму мету, що й під час Голодомору 1932-1933 років – знищення української нації. А тому жива пам’ять надзвичайно важлива. Злочинці повинні бути покарані, а жертви – вшановані. Правда про події тих страшних років має слугувати відновленню історичної справедливості, духовному оновленню нашого суспільства.

Запрошуємо користувачів бібліотеки СНАУ до читальної зали наукових видань (ауд. №104 корп. ЕіМ) переглянути виставку окремих плакатів «Забуттю не підлягає – хроніка комуністичної інквізиції в Україні 1917-1991» та вшанувати пам’ять жертв Голодомору в читальній залі №3 (каб.204, корп. ІТФ) біля виставки-хронології «Голодомор: пам’ять повертає у минуле» (за матеріалами документів та спогадів очевидців).

Шановні запрошені, нехай відвідування виставок не залишить вас байдужими в оцінці жахів Голодомору і страждань перенесених українським народом. Долучайтесь до акції «Запали свічку», як вияв скорботи за загиблими, віри в перемогу України й готовності докласти зусиль, щоб геноциди не повторювалися.