Україна відзначила трагічну та водночас героїчну дату 19 листопада – 1000 днів із початку повномасштабного вторгнення Росії. Цей період став справжнім випробуванням для кожного українця, змусивши переосмислити цінності, подолати страх і об’єднатися заради перемоги.
Щороку, наприкінці листопада, ми вшановуємо і пам’ять наших земляків, невинно заморених голодом. Багато літ пройшло…, але в серці кожного з нас живе і буде жити пам’ять про найкривавішу трагедію людства. Цього року ми втретє вшановуємо жертв геноциду в умовах повномасштабної війни росії проти України. Рашистський режим знову чинить геноцид на українській землі. І ці трагічні події, які ми переживаємо, засвідчують: пам’ять надзвичайно важлива, а ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути покарані, а жертви – гідно вшановані.
Не залишилася байдужою до цих подій і бібліотека СНАУ. В рамках програми тематичного тижня в університеті, провели годину пам’яті «Голодомор – злочин, якому немає спокути», яку організували спільно з Бібліотека-філія 7 на Кондратьєва та відділ з організації виховної роботи зі студентами СНАУ за книгою нашого земляка – художника і дослідника М. Бондаренка «Україна-1933: Кулінарна книга. Пам’ять людська». Книга містить жахливі рецепти виживання, які автор, відомий сумський художник записав зі слів своїх односельців і зобразив у 89 гравюрах. У книгу увійшли спогади очевидців і архівні документи.
Також увазі зібрання була представлена виставка–інсталяція «Україна пам’ятає, світ визнає», що розповідає про жахливий злочин, який чинив сталінський режим проти українського народу у ХХ ст. та закликає кожного із нас помолитися за кожну безневинно загублену душу.
Згадайте нас – бо ми ж колись жили.
Зроніть сльозу: і хай не гасне свічка!
Ми в цій землі сльозами проросли,
Щоб голоду не знали люди вічно!
Пам’ять про ці трагічні події надає нам сили для протистояння та нашої перемоги.
Світла пам’ять полеглим воїнам і невинним жертвам російського терору!