Наш національний календар багатий на свята, та одне з них особливо дороге і вшановане для українського народу. Це День української писемності та мови, який відзначають щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора – Літописця.
В цей день проводять урочистості біля пам’ятника Нестору – Літописцю, відзначають найкращих популяризаторів українського слова, заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою. Також 9 листопада стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика – конкурс, який має на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу.
Разом з розвитком писемного слова український народ став великою нацією, здатною вирішувати питання будь-якої складності й ваги.
Нетлінним скарбом століть називають національну мову і літературу – скарбом, що об’єднує минуле й прийдешнє.
«Мова – це непросто спосіб спілкування. Щось більш значуще. Мова – це всі глибинні пласти духовного життя народу, його історична пам’ять, найцінніше надбання віків, мова – це й музика, мелодика, барви буття, сучасна художня, інтелектуальна і мислительська діяльність народу». (О. Олесь)
Наукова бібліотека СНАУ також приєдналася до відзначення свята та запрошує переглянути книжкову виставку «І сонцем слово українське засіяє» (каб. 13, кор. ф-ту ЕіМ).