У каждого из нас есть только одно
истинное призвание —
найти путь к самому себе
Герман Гессе
Герман Гессе (1877-1962) видатний німецький письменник-філософ, лауреат Нобелівської премії 1946 року, найоригінальніший митець ХХ ст., кумир багатьох поколінь молоді. Його творчість, як говорив сам автор – «тривала спроба розповісти історію свого духовного розвитку», «біографію душі».
Одна з основних тем творів майстра – доля художника у ворожому йому суспільстві, місце справжнього мистецтва в світі. На думку Г. Гессе: «Любовь, по-моему, важнее всего на свете. Познать мир, объяснить его, презирать его – все это я предоставляю великим мыслителям. Для меня же важно только одно – научится любить мир, не презирать его, не ненавидеть его и себя, а смотреть на него, на себя и на все существа с любовью, с восторгом и уважением».
Повість «Сіддхартха» (1920 р.) – перлина прози письменника-філософа, на сторінках якої знайшли своє відображення подорожі автора до Індії. Місце дії є Індія часів Сіддхартхи Гаутами – засновника однієї з найбільш мудрих релігій людства – буддизму. У невеликому творі Г. Гессе вдалось пояснити європейцям як треба жити, як треба виправляти свої помилки, як знайти своє «я». У центрі твору стоїть основне питання необхідності гуманізму та любові. Повість прозова, але завдяки гармонійному поєднанню змісту і форми звучала високо поетично. Тому автор назвав її «індійською поемою».
Філософські пошуки письменника були відзначені Нобелівською премією «за надихаючу творчість, у якій усе з більшою очевидністю виявилися класичні ідеали гуманізму, а також за блискучий стиль».
Запрошуємо всіх, хто цікавиться пошуками свого «я», розумінням світу, заглибитися у творчість відомого письменника Г. Гессе, твори якого ви можете знайти на науковому абонементі бібліотеки СНАУ.