Свято української писемності та мови традиційно відзначається в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця, автора «Повісті минулих літ». Цей літопис – перша пам’ятка у Київській Русі, в якій відображена історія держави та показано її розвиток на тлі світових подій. Нестор був ченцем Києво-Печерської лаври, а також одним із учнів Кирила та Мефодія – творців слов’янського письма. Варто відзначити, що саме автора “Повісті минулих літ” Нестора Літописця вважають “батьком української словесності”.
Україна, в тому числі її мова, витримала жорстокі випробування. Це і намагання російського царизму перетворити нашу мову на «наречие» і прагнення за радянських часів привчити український народ до думки про нібито «вторинність» української мови. Не раз українською забороняли сповідувати віру і вчити у школах дітей, друкувати Святе Письмо і видавати шкільні підручники. Але вона вистояла і зберегла свою неповторну красу та милозвучність. Нині українська мова має державний статус. І сьогодні, маючи неймовірну підтримку за всі роки незалежності, пішла у свій вирішальний контрнаступ. Кожен, говорячи українською, наближає нашу Перемогу!
До Дня української писемності та мови наша бібліотека підготувала книжкову виставку «Пелюсткова краса української мови». В експозиції представлено видання, що розкривають багатство і красу рідної мови, знайомлять з науковими працями щодо походження і розвитку мови, допомагають читачам дотримуватись культури української мови. Запрошуємо всіх відвідати абонемент наукових видань (каб.11, корп. ф-ту ЕіМ) для ознайомлення з поданою літературою.