Екологічна просвіта

Сотні бід від екоциду

           Торік у світі виник новий термін «екоцид», себто незаконні або необґрунтовані дії, скоєні з розумінням того, що існує значна ймовірність серйозної та широкомасштабної або довготривалої шкоди навколишньому середовищу, заподіяному цими діями. Термін «екоцид», визначений міжнародними юристами 2021 р., презентувала фундація Stop Ecocide.

            Екоцид визнано міжнародним злочином на рівні з воєнним злочином, злочином проти людяності, геноцидом і злочином агресії.

            Злочини росії проти нашого довкілля є справжнім екоцидом України. Рашистська війна забруднює довкілля, повітря, ґрунти, акваторії Чорного та Азовського морів, підземні та наземні води. А наслідком захоплення ворогом Запорізької АЕС взагалі може стати світова екологічна катастрофа.

            Уже зафіксовано сотні випадків екоциду та тисячі фактів негативного впливу на навколишнє середовище.

            Збиток навколишньому середовищу часто ігнорується під час війни, але його слід уважно відстежувати, – це думка Віма Звейненбурга, керівника проекту РАХ із моніторингу місць пошкодження навколишнього середовища в Україні. «Навколишнє середовище – це не лише збереження дерев і висаджування квітів, – сказав він. – Для людей це дуже елементарно, оскільки, якщо відбудеться забруднення, вони більше не зможуть там жити».

(Інформація з фронтового випуску журналу «Зерно» за 2022 р. )