Екологічна просвіта

Сумщина належить до небагатьох регіонів в Україні, де питну воду для централізованого питного постачання використовують з артезіанських свердловин.

Але щонайменше п’ята частина населення використовує воду з громадських або індивідуальних колодязів – як шахтових, так і трубчатих (у вигляді неглибоких свердловин). Саме вони небезпечні, бо майже кожен другий-третій не відповідає бактеріологічним, а 60-80% – хімічним показникам.

Але найголовніша проблема води – підвищений вміст нітратів, які провокують різноманітні захворювання як у дорослого населення, так і в дітей. Як їх уникнути чи знешкодити? У сьогоднішніх умовах ніяк, і, насамперед, у селах, де населення користується колодязями. Адже вони часто розташовані неподалік господарських будівель для тварин, місць складування органічних добрив, інших об’єктів, сусідство з якими суперечить санітарним нормам і правилам. І якщо вміст нітратів в одному кубічному метрі не повинен перевищувати 50 мг, то в багатьох громадах він вищий у 5-10 і навіть 15 разів.

Як розімкнути проблемне водяне коло і одержати рятівний круг читайте в газеті «Урядовийкур’єр» № 235, 2022 р.