Краєзнавча сторінка

Національний природний парк «Деснянсько-Старогутський»

Звісно, що всі ми про нього чули, але не всі ще там побували.
Чим цей парк для нас цікавий і чи варто знайти час, щоб відвідати його і переконатися, що прирда нашого краю не просто гарна, вона чудова?!

Ось коротка інформація про заповідну територію парку і його рекреаційні можливості:

Національний природний парк «Деснянсько-Старогутський» створено в 1999 р. Парк розташований у крайній північно-східній частині України, в Шосткинському районі Сумської області в долині річки Десни. Його площа понад 16,2 тис га.
Національний парк створено з метою збереження, відтворення та раціонального використання ландшафтів Лівобережного Полісся з типовими та унікальними природними комплексами. Рекреаційний потенціал території парку величезний завдяки збереженій заплаві річки Десни, багатій на рибу, та Старогутському лісовому масиву, багатому на гриби та ягоди, такі як чорниця, журавлина, брусниця.
Територія парку приваблює не тільки рибалок, грибників, любителів відпочинку на воді, а й мисливців. Площа мисливських угідь, закріплених за парком, становлять 46 тис га, але полювання дозволено тільки поза межами парку. Угіддя багаті на водоплавну дичину, хутрових та копитних звірів.

Національний парк «Деснянсько-Старогутський» запрошує всіх бажаючих познайомитися з природою Полісся України і відпочити. Для ознайомлення з природою парку пропонується здійснити екскурсії по маркованих екологічних стежках «Візитівка Десни», на якій представлені природні комплекси річкової заплави, та «Графівська», де ви пройдете незайманими куточками Старогутських лісів.

Якщо ви плануєте відвідати ці чудові місця у майбутньому, радимо спершу ознайомитися з виданнями по темі, які є в наявності в бібліотеці СНАУ.
Маємо у своєму фонді такі книги:
1.Бурова О. В., Жежера М. Д. Водорості Національного природного парку “Деснянсько-Старогутський” : монографія. Суми, 2013.
2. Національний природний парк “Деснянсько-Старогутський” : буклет. Київ, 2003.
3. Фауна хребетних тварин національного природного парку “Деснянсько-Старогутський” : колективна монографія / Г. Г. Гаврись та ін. Суми, 2007.
4. Панченко С. М. Флора національного природного парку “Деснянсько-Старогутський” та проблеми охорони фіторізноманіття Новгород-Сіверського Полісся : монографія. Суми, 2005.
5. Панченко С.М. Національний природний парк “Деснянсько-Старогутський”. Суми, 2008.
6. Гриби та грибоподібні організми Національного природного парку “Деснянсько-Старогутський” : монографія / ред. І. О. Дудка. Суми, 2009.

Пропонуємо й статті з наукових збірників:
1. Коваленко І. М. Лісові трави: біорізноманітність популяції і фітопопуляційний моніторинг // Вісник Сумського національного аграрного університету. Серія “Агрономія і біологія”. Вип. 4 (19). Суми, 2010. – С. 40-46.
2. Клименко Г. О. Рідкісні види судинних рослин українського Полісся та окремих його територій // Вісник Сумського національного аграрного університету. Серія “Агрономія і біологія”. Вип. 4 (19). Суми, 2010. – С. 25-28.

(Фото із сторінки НПП «Деснянсько-Старогутський»)