Науці потрібні жінки  (до Міжнародного дня жінок та дівчат у науці)

Залишаються маловідомими сторінки історії, які пов’язані з історією науки, науковими дослідженнями, винаходами та досягненнями жінок. До того ж, ставлення до жінок, які обрали науку сферою реалізації дуже часто є упередженим. Щоб досягти повного і рівного доступу жінок і дівчат до науки за ініціативи Генеральної Асамблеї ООН в перелік свят був введений Міжнародний день жінок та дівчат у науці, який припадає на 11 лютого.

Визнано ряд унікальних здібностей, якими володіє жінка. Науково доведено, що жінки є кращими організаторами і працюють в режимі багатозадачності швидше і результативніше, ніж чоловіки. Серед жінок-вчених, якими пишається світ, є такі, як Марія Скадовська-Кюрі, Розалінд Франклін, Дороті Кроуфут-Годжкін, Ліза Мейтнер, Барбара Мак-Клінток, Гертруда Елайон.

З нагоди Міжнародного дня жінок та дівчат у науці працівники бібліотеки від щирого серця вітають усіх жінок-науковців та запрошують переглянути книжкову виставку «Науці потрібні жінки», яка знаходиться в читальній залі наукових видань бібліотеки (зал № 104-е.к.)