Роман Володимира Винниченка «Записки Кирпатого Мефістофеля»

Володимир Винниченко (1880–1951) – один із найпопулярніших письменників початку XX ст., відомий далеко за межами України. Його твори перекладалися багатьма мовами, а п‘єси ставилися на сценах Європи.

Винниченко В. започаткував в українській літературі течію неореалізму. У своїх творах письменник піднімав питання етики, політичної філософії, філософії людини, а також проблемами щастя й світової гармонії, співжиття чоловіка й жінки.

У романі «Записки Кирпатого Мефістофеля» порушуються теми перелюбства, розлучення, життя на віру, права опіки над дітьми, аборт. Автор звертається до деяких основних проблем людського існування, розмірковує над значенням правди, любові та подружжя. Філософське питання конфлікту поміж розумом та ірраціональністю, яке турбує всі покоління в усі часи, є головним і проходить червоною стрічкою через весь твір. Твір багато в чому біографічний.

Небайдужих до філософії людини запрошуємо ознайомитися з творчістю Володимира Винниченка та прочитати роман «Записки Кирпатого Мефістофеля», який чекає на вас на науковому абонементі бібліотеки СНАУ.